В Україні перестануть садити злодіїв і хуліганів – КОЗІВСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

В Україні перестануть садити злодіїв і хуліганів

В Україні очікуються нововведення щодо порушників законів: у Верховній Раді хочуть розглянути зареєстрований законопроект, яким парламент має намір ввести поняття “кримінальний проступок”, який призведе до розгулу дрібних злочинців та крадіїв мобільних телефонів. Адже кінцева мета нового кримінального кодексу – гуманізація кримінальної відповідальності і зниження числа засуджених.

Тобто, окремі “нетяжкі” злочини незабаром можуть кваліфікувати як кримінальні проступки, за які не буде передбачений арешт після затримання.

Під кваліфікацію “нетяжких” злочинів як раз і потрапляють крадії мобільних телефонів, гаманців та хулігани.

Ще одне нововведення, яке пропонують ввести парламентарії, – це “розрахункова одиниця сумою 30 грн”. Як сказано в пояснювальній записці до проекту закону, таке нововведення потрібно для того, щоб обчислювати не тільки накладені штрафи, але і розміри заподіяного зловмисником збитку.

Наприклад, за певний кримінальний проступок може загрожувати сплата певного числа розрахункових одиниць.

“Це потрібно і для того, щоб нарешті виключити абсолютно штучну і нічим не обґрунтовану прив’язку до податкового законодавства”, – йдеться у пояснювальній записці. Тобто не виключено, що разом з прийняттям закону автоматично підвищаться і штрафи.

Зазначимо, що зараз штрафи нараховуються в перерахунку на неоподатковуваний мінімум, який становить 17 грн.

Джерело: Сегодня

Leave a comment

Your email address will not be published.


*