Тернопільських чиновників грітимуть сонячні батареї – КОЗІВСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Тернопільських чиновників грітимуть сонячні батареї

На даху приміщення Тернопільської облради встановлять сонячні батареї. Облаштують їх на даху сесійної зали.

Про це повідомили у прес-службі облради, пише ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО з посиланням на IA ZIK.

«Загалом даний проект коштує у межах 150 тис. грн й приблизно ще 200 тис. грн необхідно для встановлення цих батарей. Але всі витрати окуплять себе через п’ять років функціонування, а потім ще й почнуть давати прибуток. До впровадження цього проекту ми плануємо залучити інвесторів», – прокоментував начальник управління інфраструктури, транспорту та енергозбереження Тернопільської ОДА Василь Ясіновський.

За його словами, будівля обласної ради, у якій розміщується й облдержадміністрація, загалом споживає 600 тис кВт на рік. Сонячні батареї даватимуть близько третини необхідної електричної енергії.

«Вироблена енергія спрямовується в єдину енергетичну систему. Якщо громадянин встановив у своєму господарстві сонячну батарею, отриману енергію він спочатку продає у єдину державну енергетичну сітку вартістю 5,50 грн за 1 кВт енергії. А потім купує її по «зеленому» тарифу – 1,25 грн за 1 кВт енергії», – зазначив Ясіновський.

За даними облради, сонячні батареї функціонують вже у 70-ти домогосподарствах Тернопільської області.

Цьогоріч розроблені проекти щодо встановлення таких батарей в Шумському (виділено 21 га землі) та Підгаєцькому (виділено 36 га землі) районах. Це дасть можливість виробляти близько 20% енергії на Підгаєччині та близько 14% на Шумщині.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*