Тарифи на тепло зростають удвічі – КОЗІВСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Тарифи на тепло зростають удвічі

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг схвалила підвищення тарифів для населення на теплову енергію та послуги з централізованого опалення – з 534 грн за Гкал до 1043 Гкал.

Про це стало відомо під час засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

«Комісія приймала рішення у прозорий спосіб. Коли ми отримали рішення кабміну, ми провели моніторинг цін. Ми зважали на рівень доходів населення та систему субсидій», – відзначив голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Як зазначив Вовк, НКРЕКП здійснювала моніторинг цін на газ упродовж чотирьох місяців поточного року. Оскільки промисловість купувала газ за ціною від 5433-6880 грн за 1 тисячу кубометрів, то затверджена урядом ціна блакитного палива для теплокомуненерго на рівні 4942 грн за тисячу кубометрів є найнижчою на ринку. (Відповідно до офіційного курсу НБУ на 09.06.2016 новий тариф на газ для населення складає 198,4 доларів за тисячу кубічних метрів – ред).

За інформацією НКРЕКП, озвученою під час обговорення питання, пропонований для встановлення з 1 липня 2016 року середньозважений тариф на теплову енергію для потреб населення становитиме 1043 грн за Гкал – проти сьогоднішніх 534 грн за Гкал

Підвищення тарифів відбувається за рахунок трьох факторів: зростання паливної складової у структурі тарифу (на 474 грн за Гкал), тарифу на електроенергію (13 грн за 1Гкал) і заробітних плат (9 грн за Гкал).

Зокрема, коригування паливної складової пов’язане з рішенням уряду про зміну тарифу на газ, що використовується при виробництві тепла для населення. Якщо раніше на паливо припадало 400 грн у вартості 1 Гкал тепла (75% вартості), то з 1 липня цей показник дорівнюватиме 874 грн (84% вартості).

Рішення регулятора означатиме зростання тарифу на тепло та послуги центрального опалення на 75-90% залежно від конкретного підприємства теплопостачання.

Джерело: УКРІНФОРМ

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*